Genel Türkçe

students_group_turkish_learn_tomer

Vizyon TÖMER’de Kurslar A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesine kadar devam eden 6 kurdan (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır.

Yabancı dil olarak Türkçe öğrenen öğrenciler, her seviyenin sonunda dört temel dil becerisi (dinleme, okuma, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dil bilgisi) kapsayan seviye geçme sınavıyla değerlendirilirler. Sınavlar kâğıt veya bilgisayar tabanlı olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Öğrenci, sınavdaki dört temel dil becerisi bölümünün (dinleme, okuma, konuşma, yazılı anlatım) her birinden yüzde elli başarı elde ederse TÖMER sertifikası almaya hak kazanır. Bir beceriden yüzde elli başarılı olamayan öğrenci bütünleme sınavına girebilir. Birden fazla beceriden başarısız olan öğrenci seviye tekrarı yapmak zorunda kalır.

Derslerde Yabancılar için İstanbul Türkçe Öğretim Seti ve bunlara ait çalışma kitapları, CD ‘ler, Türkçe öğretim elemanlarınca hazırlanan destekleyici ek dokümanlar kullanılmaktadır.

Türkiye’deki üniversitelerde, Türkçe lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler C1 seviyesinde sertifikaya sahip olmalıdır.

Türkçe Seviyem Nedir?

A1Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma

Günde

4 Saat

Haftada

20 Saat

 6 Hafta 120 Saat
A2Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma 6 Hafta120 Saat
B1Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma 8 Hafta160 Saat
B2Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma 8 Hafta160 Saat
C1Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma 8 Hafta 160 Saat
C2Pazartesi, Salı, Çarşamba,Perşembe,Cuma 8 Hafta 160 Saat